Nowa ekologiczna metoda zabezpieczania blachy przed rdzą stosowana w Malow

09-03-2022

Dobry mebel posłuży wiele lat. W dobrych rękach- jeszcze dłużej. W przypadku mebli metalowych, kluczowym punktem jest zabezpieczenie ich przez zgubnym działaniem wilgoci, a co za tym idzie, powstawaniem rdzy i korozji.

Nasze szafy trafiają do szkół, biur, szpitali, warsztatów i mieszkań. Chcemy, aby służyły tam jak najdłużej. Tworzymy meble trwałe i solidne. Staramy się zrobić na starcie wszystko, co możliwe, aby jak najlepiej przygotować nasze meble na dalsze, długie życie. Jak to robimy?

W jaki sposób Malow chroni meble przed rdzą?

Podstawową sprawą jest zabezpieczenie blachy, z której wykonany będzie mebel. Blacha stalowa jest niezwykle trwała, a my staramy się zapewnić jej maksimum trwałości w drodze nowoczesnego procesu zabezpieczania przed korozją. Najpierw blacha poddawana jest odtłuszczaniu, myciu i osuszaniu.

Na tak przygotowanym materiale, w specjalnej komorze natryskowej, na powierzchnię stali nakładana jest warstwa cyrkonowa. To właśnie ta powłoka będzie chronić blachę przed korozją przez wiele lat. Później jeszcze płukanie, suszenie i malowanie metodą proszkową.

Dopiero tak przygotowany materiał trafia do montażu i wysyłki. Uff. Dużo tego? Staramy się. Ten 5- etapowy proces ma jeden cel- stworzenie dla naszego klienta długowiecznego mebla, który nie poddaje się niszczącemu działaniu rdzy i ewentualnym późniejszym uszkodzeniom mechanicznym.

Jak dbać o meble metalowe?

Podobnie jak o meble drewniane, należy zadbać o meble metalowe. Najlepsza do przecierania mebli będzie miękka ściereczka i łagodne środki myjące, które nie odbarwią powłoki. Na pewno nie powinny zawierać chloru. Istotne, by nie używać zbyt dużej ilości wody. Każdy zaciek, którego nie zauważymy i nie wytrzemy, może z biegiem czasu naruszać metalową powierzchnię. Lekko wilgotna ściereczka będzie w sam raz.

Po każdym przemyciu mebla warto wytrzeć go do sucha. Powierzchnie lakierowane po wypolerowaniu zachwycą blaskiem. Warto też zwrócić uwagę, jakie przedmioty stawiamy na blatach. Choć meble metalowe wykazują dużą odporność na zniszczenia mechaniczne, to lepiej nie układać na nich ostrych przedmiotów- na powierzchni mogą powstać rysy, które później trudno usunąć.

Co jakiś czas może pojawić się potrzeba odnowienia powłoki lakierowanej, zwłaszcza jeśli mebel służy w warsztacie albo w pracowni technicznej, gdzie narażenie na uszkodzenia mechaniczne jest bardzo wysokie.

Rdza na meblach metalowych - jak jej unikać?

Podstawowa zasada w profilaktyce przed rdzą to unikanie wilgoci. To największy wróg metalowych mebli. Nie zawsze można jej uniknąć, jednak warto się postarać o ograniczenie oddziaływania wilgoci na metal.

Wśród sprawdzonych sposobów jest wycieranie wody z mebli na bieżąco, unikanie tworzenia zacieków, stosowanie łagodnych detergentów niezawierających chloru, unikanie kontaktu powierzchni z solą i innymi gryzącymi substancjami, a także regularne wietrzenie pomieszczeń. Wszelkie rysy i odpryski na powierzchniach również sprzyjają tworzeniu się rdzy, dlatego warto od razu osuszyć i  zamalować uszkodzoną nawierzchnię.

Czy metody zabezpieczania blachy są ekologiczne?

W Malow działamy ekologicznie. Zabezpieczamy blachy metodą konwersji cyrkonowej. Metoda jest nowoczesna i stanowi eko- innowację realizowaną w naszej firmie. Konwersja cyrkonowa daje wyższą ochronę antykorozyjną niż standardowo stosowane fosforowanie żelazowe i zużywa mniej energii elektrycznej.

Malujemy przy użyciu farb proszkowych. Dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych metod, mogliśmy wyeliminować użycie substancji niebezpiecznych dla środowiska. Udało nam się również zmniejszyć zużycie wody i energii. Co więcej, posiadamy własną farmę fotowoltaiczną, która jest naszym ekologicznym źródłem prądu. Bierzemy odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. Słowem- jesteśmy eko!

Meble metalowe Malow- ile lat gwarancji?

Na nasze meble udzielamy aż 5 lat gwarancji. Jesteśmy pewni jakości naszych produktów. Wiemy, że stosowana przez nas nowoczesna metoda konwersji cyrkonowej wyraźnie poprawia przyczepność farby i zapobiega powstawaniu rdzy pod warstwą farby.

Przeprowadziliśmy testy, które wykazały, że konwersja cyrkonowa jest w stanie zabezpieczyć blachę ze stali czarnej na działanie soli nawet do 480h! Tym samym realizuje normę PN-EN ISO 9227:2017-06. Jesteśmy pewni, że nasze meble są chronione w najlepszy możliwy sposób na wszystkich etapach- od transportu, poprzez magazynowanie i eksploatację.

Nasza pięcioletnia gwarancja obejmuje również powłokę lakierniczą, malowaną metodą proszkową. Gwarantujemy, że przy używaniu naszych mebli zgodnie z przeznaczeniem, nasz klient na wiele lat zapomni o czymś takim jak rdza, a meble będą cieszyły oko kolorem i blaskiem tak jak w dniu zakupu. Staramy się spełniać wymagania jakościowe, a o efektach naszych starań świadczą zdobyte przez Malow atesty i certyfikaty.